polski  
 
0
Koszyk jest pusty

WARTOŚĆ: 0.00 PLN
Producenci
Promocje
Newsletter

 Chcę otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w sklepie. Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu otrzymywania informacji handlowej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. W każdej chwili masz prawo wycofać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Informacja o administratorze danych osobowych podana jest w zakładce Regulamin.

UWAGA! Telefonując pytajcie o aktualne promocje na wagi i wagosuszarki.

Nasi doradcy bezpłatnie pomogą dobrać najlepszą wagę do każdego zastosowania.

Ponad 1000 wag w ofercie i 8 lat doświadczenia w sprzedaży.LEGALIZACJA WAG


Legallizacja wagi
to nadawane przez Urząd Miar potwierdzenie, że waga jest precyzyjna i waży towary z określoną dokładnością , która oznaczona jest na tabliczce znamionowej.
Zgodnie z normami unijnymi każda waga sklepowa musi posiadać legalizację. Jeśli jest ona kupiona od uznanego producenta posiada deklarację zgodności. Oznacza to, iż może być zgodnie z prawem użytkowana aż do czasu wygaśnięcia legalizacji. Wagi takie muszą mieć na tabliczce znamionowej odpowiednie oznaczenia, między innymi symbol CE świadczący o nadaniu Certyfikatu Europejskiego, znak metrologiczny M i rok wystawienia deklaracji zgodności. Dzięki tym informacjom właściciel wagi sklepowej jest w stanie określić, kiedy konieczne będzie oddanie urządzenia do legalizacji ponownej, nazwanej też często legalizacją wtórną.Uwaga: Wagi nie posiadające takich oznaczeń nie mogą uczestniczyć w bezpośrednim obrocie handlowym !!!

PIERWOTNA LEGALIZACJA WAGI jest ważna przez 3 następne lata kalendarzowe ( bez ostatniego miesiąca), licząc od 1 stycznia następnego roku.
LEGALIZACJA WTÓRNA WAGI jest ważna przez 25 miesięcy od daty widniejącej na naklejce legalizacyjnej.

Każde uszkodzenie cech zabezpieczających lub legalizacyjnych jest równoznaczne z utratą legalizacji !!!
 
Legalizacji podlegają wagi używane:
  • w obrocie handlowym
  • będącej podstawą obliczania opłat targowych, ceł, podatków, premii, upustów, kar, wynagrodzeń, odszkodowań lub podobnych typów opłat;
  • podczas stosowania przepisów prawnych oraz przy wydawaniu opinii w postępowaniach sądowych przez biegłych i ekspertów;
  • pacjenta w praktyce medycznej w celu monitorowania, diagnozowania i leczenia;
  • przy sporządzaniu lekarstw wydawanych na receptę w aptekach;
  • w trakcie analiz przeprowadzanych przez laboratoria medyczne i farmaceutyczne;
  • przy paczkowaniu towarów.
Ustalenie terminu pierwszej legalizacji ponownej spoczywa na właścicielu wagi i jest bardzo istotne, nie należy tego faktu bagatelizować ale podjąć wymagane działania odpowiednio wcześniej. Konsekwencje niedopilnowania terminów i użytkowanie wagi sklepowej bez ważnej legalizacji zawsze ponosi podatnik, będący właścicielem urządzenia. Dokonywanie terminowych legalizacji pozwoli na uniknięcie kar w razie kontroli, a także wpłynie na jakość wykonywanych usług, eliminując przestoje, usterki i nieprawidłowości w zakresie działania tych urządzeń.
W przypadku wag nie używanych w obrocie handlowym ani też przy paczkowaniu towarów legalizacja wtórna nie jest wymagana.


 
KONTAKT
©    Oprogramowanie sklepu internetowego web-market.pl
Wygląd:
polski

^
Aby zapewnić Państwu najlepszą formę prezentacji i możliwość szybkiego złożenia zamówienia na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności