0
Koszyk jest pusty

WARTOŚĆ: 0.00 PLN
 • Wagi medyczne z legalizacją

  Największy wybór wag medycznych w Polsce
 • Wagi przemysłowe z legalizacją

  Największy wybór wag przemysłowych w Polsce
 • Lampy zabiegowe

  Największy wybór lamp zabiegowych w Polsce
 • Skontaktuj się z nami

  Telefon: 507 295 517
  E-mail: biuro@nowewagi.pl
 • Gwarancja i serwis

  Zapewniamy przyjazną i szybką obsługę zgłoszeń
 •  
Producenci
Promocje
Newsletter


UWAGA!  DARMOWA WYSYŁKA WYBRANYCH WAG DO KOŃCA MIESIĄCA - ZAPYTAJ U SPRZEDAWCYNasi doradcy bezpłatnie pomogą dobrać najlepszą wagę do każdego zastosowania. Ponad 4000 wag w ofercie i 12 lat doświadczenia w sprzedaży.LEGALIZACJA WAG


Legalizacja wagi
to nadawane przez Urząd Miar potwierdzenie, że waga jest precyzyjna i waży towary z określoną dokładnością , która oznaczona jest na tabliczce znamionowej.
Zgodnie z normami unijnymi każda waga sklepowa musi posiadać legalizację. Jeśli jest ona kupiona od uznanego producenta posiada deklarację zgodności. Oznacza to, iż może być zgodnie z prawem użytkowana aż do czasu wygaśnięcia legalizacji. Wagi takie muszą mieć na tabliczce znamionowej odpowiednie oznaczenia, między innymi symbol CE świadczący o nadaniu Certyfikatu Europejskiego, znak metrologiczny M i rok wystawienia deklaracji zgodności. Dzięki tym informacjom właściciel wagi sklepowej jest w stanie określić, kiedy konieczne będzie oddanie urządzenia do legalizacji ponownej, nazwanej też często legalizacją wtórną.Uwaga: Wagi nie posiadające takich oznaczeń nie mogą uczestniczyć w bezpośrednim obrocie handlowym !!!Uwaga: Zmiana przepisów!!!

 

Dokonana przed 26-04-2019 pierwsza legalizacja wagi jest ważna przez 3 następne lata kalendarzowe bez ostatniego miesiąca.

 

Dokonana po 26-04-2019 pierwsza legalizacja jest ważna przez 2 następne lata kalendarzowe bez ostatniego miesiąca, np. waga z oceną zgodności dokonaną od maja do grudnia 2019 ma ważną legalizację do 30.11.2021.

Rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 22 marca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz.759)

 

Ponowne legalizacje mają ważność 25 miesięcy począwszy od daty dokonania legalizacji (termin ważności okreslają znaki naklejone na wadze).

 


Każde uszkodzenie cech zabezpieczających lub legalizacyjnych jest równoznaczne z utratą legalizacji !!!
 
Legalizacji podlegają wagi używane:
 • w obrocie handlowym
 • będącej podstawą obliczania opłat targowych, ceł, podatków, premii, upustów, kar, wynagrodzeń, odszkodowań lub podobnych typów opłat;
 • podczas stosowania przepisów prawnych oraz przy wydawaniu opinii w postępowaniach sądowych przez biegłych i ekspertów;
 • pacjenta w praktyce medycznej w celu monitorowania, diagnozowania i leczenia;
 • przy sporządzaniu lekarstw wydawanych na receptę w aptekach;
 • w trakcie analiz przeprowadzanych przez laboratoria medyczne i farmaceutyczne;.
Ustalenie terminu pierwszej legalizacji ponownej spoczywa na właścicielu wagi i jest bardzo istotne, nie należy tego faktu bagatelizować ale podjąć wymagane działania odpowiednio wcześniej. Konsekwencje niedopilnowania terminów i użytkowanie wagi sklepowej bez ważnej legalizacji zawsze ponosi podatnik, będący właścicielem urządzenia. Dokonywanie terminowych legalizacji pozwoli na uniknięcie kar w razie kontroli, a także wpłynie na jakość wykonywanych usług, eliminując przestoje, usterki i nieprawidłowości w zakresie działania tych urządzeń.
W przypadku wag nie używanych w obrocie handlowym ani też przy paczkowaniu towarów legalizacja wtórna nie jest wymagana.Firma JAWAG jest jednym z największych w Polsce dystrybutorów wag specjalistycznych. W naszej ofercie znajduje sie ponad 1000 różnych wag niemalże do każdego zastosowania.
Nasze hasło przewodnie to "Zważymy mrówkę i ciężarówkę" które obrazuje jak szeroki asortyment wag elektronicznych posiadamy w sprzedaży.
Nasze specjalizacje to wagi platformowe, wagosuszarki, wagi medyczne, wagi paletowe, wagi jubilerskie, wagi lekarskie, wagi laboratoryjne, wagi apteczne, wagi sklepowe, wagi etykietujące i wiele innych rodzajów wag.

Zachęcamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży, który pomoże wybrać dla Was najlepszą wagę w najlepszej cenie na rynku.
tel. 507 295 517
e-mail: biuro@nowewagi.pl

 

Aby zapewnić Państwu najlepszą formę prezentacji i możliwość szybkiego złożenia zamówienia na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności